Biżuteria modna wiosną i latem

biżuteria

Trendy wiosna – lato są bardzo różnorodne i nie odstępują od prezentacji prosto z wybiegów modowych. Ma być odważnie, krzykliwie oraz zauważalnie. Wybór jest ogromny: z poprzedniego sezonu zostają perły, kwiaty czy warstwowe naszyjniki. Do tego dochodzi błyszcząca się biżuteria oraz egzotyka.

Egzotyka ponad wszystko

W tym sezonie zapominamy o monotonii i minimalizmie. Czas na kolor, różnorodność i niezwykłość. Motywem przewodnim będą motywy zwierzęce.  Znajdziemy zarówno naszyjniki, jak i bransoletki z motywami ptaków, drapieżnych kotów, czy węży. Eksperymenty z kolorami i formami są jak najbardziej pożądane w tym sezonie. Biżuteria związana z kwiatami będzie także odnosić się do tropikalnych kwiatów. Egzotyka to trend, którego nie można przegapić!biżuteria

Krzykliwa biżuteria – mini czy maxi?

Jaką biżuterię wybrać? Delikatną, drobną lub taką o ogromnych rozmiarach, którą widać z daleka? Obecnie to dwa rywalizujące ze sobą zestawienia. Tego roku można migrować między tymi dwoma trendami lub nawet je mieszać. Do wyboru mamy krzykliwe, ogromne naszyjniki, czy pierścienie wysadzane kamieniami. W propozycjach mini królują delikatne, minimalistyczne łańcuszki oraz drobne pierścionki.

Skupiamy się na dłoniach

Projektanci bardzo dużo uwagi przykładają do wyglądu dłoni. W centrum zainteresowania znajdują się najróżniejsze modele biżuterii. O ograniczeniach czas zapomnieć – można nosić więcej niż jeden pierścionek na jednym palcu! Najważniejsze, aby było krzykliwie. Bransoletki prezentują się doskonale w różnorakich odmianach i formach. Od koralikowych modeli, czy sznurki po srebro i złoto. Modne są również naramienniki oraz plastikowe obręcze.

Wdzięk w stylu boho

Styl boho pozostaje jednym z trendów królujących także i w tym sezonie. Modne są wszelkiego rodzaju plecionki, akcesoria skórzane, wiszące kolczyki oraz chokery. To rozwiązanie doskonale wpisuje się w codzienność. W dodatku styl boho znajduje swoje odzwierciedlenie również w postaci kwiatowych ozdób do włosów, które dodają dziewczęcego uroku.

Tegoroczne trendy biżuteryjne nie ustępują miejsca innym trendom stylizacyjnym. Ma być widocznie, kolorowo i egzotycznie. To czas na eksperymenty.