Jak zostać stylistką rzęs?

Na świecie istnieje wiele ciekawych zawodów. Wśród nich odnaleźć można stylistkę rzęs, która łączy zdolności manualne z rozwiniętym zmysłem artystycznym i pasją do piękna.

Często mówi się, że każda osoba może zajmować się przedłużaniem rzęs. Jest to niestety nieprawda. Stylistka rzęs musi posiadać umiejętności, których wielu osobom brakuje. Zaczynając od dobrze rozwiniętych zdolności manualnych, poprzez chirurgiczną wręcz precyzję, a kończąc na talencie artystycznym i dobrym wzroku. Nie bez powodu kosmetyczki aplikujące rzęsy nazywa się „artystkami od rzęs”. Poza szkoleniem maja przecież coś jeszcze. Coś, czego nie da najlepszy nawet kurs.

Odchodząc jednak od kompetencji miękkich i zakładając, że kandydatka je posiada, wskażmy czynności, które o krok dzielą nas od zostania profesjonalnymi stylistkami rzęs!

1. Ukończyć szkolenie

Wiele firm organizuje różnorodne szkolenia z zakresu usług kosmetycznych. Jeżeli chce się zostać stylistką rzęs, warto zapisać się na tego typu kurs. Udział w szkoleniach jest płatny, ale dobrze przygotowuje on do stawiania pierwszych kroków w branży przedłużania rzęs.

przedłużanie rzęs

Szkolenia trwają zwykle około 8 godzin. Dzielą się na części: teoretyczną oraz praktyczną. Podczas tej drugiej kandydatki na stylistki rzęs pracują na manekinach, próbując rzeczy, których się uczyły. Kiedy skończą, sprawdzają swoje siły na prawdziwych rzęsach modelek. Później muszą zaliczyć egzamin, którego wynik będzie decydujący. Albo dostaną upragniony certyfikat, albo będą musiały podejść do kursu ponownie.

2. Być na bieżąco

Nie można wyobrazić sobie stylistki czy kogokolwiek pracującego w branży związanej z urodą, kto nie śledzi bieżących trendów w świecie mody. Wszelkie nowinki powinny być kosmetyczkom dobrze znane, a one same powinny poszerzać swoje kompetencje, jeżdżąc na szkolenia i kursy wyrównujące ich umiejętności do poziomu światowego.

Każda nowa metoda przedłużania czy zagęszczania rzęs powinna być dobrze znana wszystkim tym, którzy marzą o karierze w tym biznesie. Ponadto – obligatoryjna jest również znajomość wszelkich narzędzi pracy oraz preparatów stosowanych podczas zabiegu.

kuferek startowy

3. Zainwestować w starter!

Jak wiadomo – nie da się pracować bez odpowiedniego osprzętowania. Inwestycja w kuferek startowy dla początkujących stylistek jest jak najbardziej wskazana. Nie tylko zaopatrzy nas on w potrzebne rzeczy, ale również nauczy zachowywania porządku w miejscu przechowywania narzędzi pracy i dzięki niemu szybciej zapamiętamy, co dokładnie jest nam potrzebne do każdej aplikacji.

Zaletą tego typu startera jest jego mobilność, a więc łatwość w przenoszeniu go z miejsca w miejsce. To duży plus w przypadku pracy poza domem – na przykład z dojazdem do klientki. Posiadanie takiego kuferka automatycznie postawi nas w bardziej profesjonalnym świetle w oczach naszych klientek. Warto się nad tym zastanowić.