Liposukcja – czy warto spróbować?

Każda z nas marzy o pięknej, smukłej i zdrowej sylwetce. Katujemy się dietami, bezskutecznie ćwiczymy, pijemy herbatki na odchudzanie, jemy suplementy, które mają spalać tkankę tłuszczową. Jednak efektów jak nie było, tak nie ma. Co wtedy? Poddać się i pogodzić z dodatkowymi kilogramami? A może zdecydować się na liposukcje laserową?

Bardzo dużo kobiet zmaga się z nadwagą, otyłością, przerośnięciem tkanki tłuszczowej. Boimy się pokazywać swoje ciała na plażach, basenie czy w saunie. Żaden sposób nie chce zadziałać i popadamy w frustrację. Jednak czy warto psuć sobie nastrój i pewność siebie przez kilka nieudanych prób pozbycia się tłuszczu? Nie lepiej skupić się na metodach skutecznych i sprawdzonych?

Najpopularniejszym medycznym sposobem na pozbycie się tłuszczu jest tak zwana liposukcja. Polega ona na usunięciu nadmiaru tłuszczu z organizmu za pomocą lasera. Czy metoda ta jest bezpieczna? I jak wybrać klinikę, by nie żałować wydanych pieniędzy?

brzuch po liposukcji odsysanie tłuszczu z brzucha
Sprawdź odsysanie tłuszczu w Klinice Ambroziak: https://www.klinikaambroziak.pl/oferta/chirurgia-plastyczna/nutacyjna-liposukcja-infradzwiekowa-n-i-l/szczegolowy-opis-zabiegu/

Odsysanie tłuszczu – dobry pomysł?

Jeśli tylko liposukcja odbywa się w profesjonalnej klinice, nie musimy się niczego bać. Pewne ryzyko z jej przeprowadzaniem jednak zawsze istnieje. Trzeba pamiętać, że liposukcja dotyczy naszego ciała – a więc nie tylko warstwy tłuszczowej. Historia zna przypadki, gdy po operacji doszło do tak zwanego zatoru. Polega on na zatknięciu tętnicy przez cząstki tłuszczu, które przypadkowo dostały się do krwioobiegu. Dodatkowo lekarz musi uważać, by podczas zabiegu nie usunąć zbyt dużej ilości tłuszczu oraz krwi. Może to bowiem skończyć się tragicznie.

Jednak nie należy się przejmować i bać zabiegu. Powyższe niebezpieczeństwa są naprawdę sytuacjami ekstremalnymi, gdy operację liposukcji przeprowadza ktoś niekompetentny w złych warunkach pracy.

Odsysanie tłuszczu pomogło wielu kobietom na całym świecie w pozbyciu się zbędnych kilogramów i zaakceptowaniu swojej nowej, wymarzonej sylwetki.

 otyła smutna kobieta patrzy przez okno

Jak wybrać dobrą klinikę?

Cała kwestia dobrze przeprowadzonego zabiegu liposukcji zamyka się w odpowiednim wybraniu kliniki, która wykona dla nas operację. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na opinie o tej klinice, ale również zapoznać się  certyfikatami i wykształceniem kierunkowym pracujących w niej lekarzy. Dodatkowo na korzyść klinik przemówi nowoczesny sprzęt, czysty obiekt oraz pozytywne rekomendacje.