Masaż tajski

Masaż tajski swoje początki miał 2500 lat temu. Wówczas przeznaczony był tylko i wyłącznie dla rodziny królewskiej. Obecnie jest jednym z popularniejszych masaży orientalnych w Polsce. Na masaż tajski składają się techniki akupresury, refleksologii, rozciągania i medytacji przy wykorzystaniu wiedzy o kanałach energetycznych.

Na czym polega masaż tajski?

Jest to masaż głęboki, który wykonuje się bez stosowania substancji natłuszczających ciało. Osoba masowana ma na sobie cienkie i luźne ubranie a sam masaż odbywa się na specjalnej macie rozłożonej na podłodze. Osoba masowana przyjmuje wiele pozycji podobnych do pozycji przyjmujących podczas jogi, dlatego też nazywany jest jogą dla leniwych. Masaż rozpoczyna się od masowania stóp, kierując się w stronę głowy. Sam masaż polega na uciskaniu partii mięśni prowadząc do ich rozluźnienia. Dzięki wykorzystaniu tak wielu technik, masaż tajski prowadzi do długotrwałej poprawy kondycji fizycznej, intelektualnej i duchowej.

masaż tajski

Najpopularniejsze masaże tajskie:

    • Klasyczny masaż tajski jest to masaż polegający na rozluźnieniu tkanek miękkich i dążeniu do mobilizacji stawów przy pomocy ucisków i pozycji rozciągających. Ten rodzaj masażu wpływa na wyciszenie organizmu, odprężenie i usprawnienie pracy całego ustroju.
    • Tajski masaż olejkami jest to masaż z zastosowaniem aromatycznych olejków – ekstraktów z lawendy, palisandra, drzewa sandałowego, różanego, miętowego. Tajski masaż olejkami relaksuje i uwalnia organizm od stresu, przynosi ukojenie napiętym ramionom, karku, szyi pleców, miednicy i nóg.
    • Tajski masaż ziołowymi stemplami wykonywany jest przy użyciu bawełnianych woreczków z rozdrobnionymi ziołami i przyprawami tj. imbir lekarski, cynamonowiec kamforowy, trawa cytrynowa, limonka kaffir, liście eukaliptusa i kurkuma. Takie woreczki nazywane są stemplami. Stemple są podgrzewane, aby uwolniły zawarte w przyprawach olejki eteryczne i naciera się nimi ciało. Im bardziej stają się chłodniejsze tym bardziej rośnie intensywność masażu. Ten rodzaj masażu pozytywnie wpływa na stawy i mięśnie.