Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna robi w Polsce i na świecie prawdziwą furorę. To, co jeszcze kilka lat temu zdawało się niewykonalne, teraz jest dostępne niemalże dla każdego. Zmieniają się urządzenia i technologie, co pozwala na przeprowadzanie zabiegów coraz mniej bolesnych, dokuczliwych czy inwazyjnych. Maleją także koszty z tym związane, dlatego coraz więcej przeciętnych użytkowników jest w stanie pozwolić sobie na poprawę niedoskonałości natury. Na co najczęściej się decydujemy?

Korekty

Wiele osób, patrząc w lustro, jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Czasem faktycznie ma to pokrycie w rzeczywistości, czasem jednak bywa to mocno subiektywne wrażenie. Ważne jednak, by każdy czuł się po prostu komfortowo w swojej skórze, więc jeżeli jakaś część twarzy lub ciała rzeczywiście powoduje u nas spore kompleksy, to warto się nią zająć. Popularnymi zabiegami są korekty nosa, piersi, czy ust w celu ich zmniejszenia lub powiększenia. Z pomocą medycyny estetycznej można np. wygładzić rysy twarzy lub zarysować wyraźnie kości policzkowe. Popularne jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, którą wprowadza się pod skórę warg techniką wstrzykiwania. Zabieg powoduje, że usta są pełniejsze i bardziej zmysłowe.

Regeneracja naskórka i lifting

Zabiegi liftingujące niezmiennie cieszą się ogromnym zainteresowaniem pacjentów, bo któż nie chciałby zatrzymać czasu i mieć skóry gładkiej niczym dziecko. Do liftingu twarzy i ciała służy np. Ultraformer. Metoda ta wykorzystuje falę ultradźwiękową, która obkurcza tkanki i w ten sposób wywołuje wzmożoną produkcję kolagenu, dobroczynnego białka, przyśpieszającego odbudowę naskórka. Regeneracji skóry służy także mezoterapia, która polega na wstrzykiwaniu pod skórę odżywczych koktajli. Usuwaniu zmarszczek, blizn, dawnych ran, przebarwień skóry, itp. służą również wszelkiego rodzaju laseroterapie. Podobny rezultat daje mikrodermabrazja, czyli ścieranie wierzchniej warstwy skóry. Zabieg wykorzystywany jest także w zwalczaniu cellulitu, czy rozstępów, które stanowią częstą bolączkę osób w wieku dojrzałym oraz kobiet po ciąży.

Lipoliza iniekcyjna

Wielu pacjentów decyduje się także na wykonanie lipolizy iniekcyjnej. Jak sama nazwa wskazuje przeprowadza się tu serię zastrzyków bezpośrednio pod skórę. Lipoliza jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnej liposukcji. Efektem lipolizy iniekcyjnej może być usunięcie tzw. „oponki” z brzucha, podwójnego podbródka, bądź wyszczuplenie ud i innych obszarów newralgicznych.

Szukasz specjalisty? Odwiedź Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Marcina Nowaka.