Odsysanie tłuszczu

Zabieg odsysania tłuszczu, czyli inaczej liposukcja to zabieg chirurgiczny, który pozwala pozbyć się niechcianej tkanki tłuszczowej. Zabieg liposukcji jest drogą na skróty, bez diety i ćwiczeń. Tłuszcz można odessać właściwie z każdej części ciała, najczęściej z brzucha, ud, pośladków czy ramion.

Zabieg wydaje się być bardzo łatwym i szybkim rozwiązaniem problemu nadwagi, bez zabójczej diety i katowania się ćwiczeniami. Przy dużej nadwadze sam zabieg liposukcji nie wystarczy, ponieważ po odessaniu tłuszczu pozostanie spory nadmiar skóry, który również będzie wymagał interwencji chirurga podczas zabiegu lipektomii. Dlatego zanim zdecydujemy się na zabieg usunięcia tłuszczu może warto spróbować naturalnych sposób zgubienia tkanki tłuszczowej. Zabieg ten bowiem tak jak każda interwencja chirurgiczna niesie za sobą pewnego rodzaju zagrożenia.

Jak wygląda zabieg?
Operacja wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od miejsca liposukcji i ilości odsysanej tkanki tłuszczowej. Cały zabieg trwa od 30 minut do nawet 3 godzin.

Chirurg plastyczny robi pacjentowi na skórze niewielkie nacięcie najczęściej w mało widocznym miejscu, w pobliżu warstwy tłuszczu. Przez ten otwór wprowadza kilkakrotnie, pod różnym kątem specjalną igłę-rurkę, która podłączona jest do urządzenia odsysającego. Po zakończeniu lekarz zakłada szwy, klamerki lub specjalne opatrunki uciskowe, które zapobiegają krwawieniu oraz siniakom.

Możliwe powikłania po zabiegu
Liposukcja tak jak każda inna operacja, np. powiększanie biustu może nieść za sobą negatywne konsekwencje. Wśród najgroźniejszych komplikacji podczas operacji wyróżnia się wstrząs związany z odessaniem zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej razem z krwią. Równie niebezpieczny jest zator tłuszczowy, który polega na przedostaniu się do krwiobiegu drobnych cząstek tłuszczu. Zatrzymanie krążenia związane z zatorem tłuszczowym może nastąpić nawet kilka tygodni po zabiegu.

Dodatkowo dochodzą tradycyjne komplikacje związane z zabiegiem operacyjnym i podaniem narkozy. Te jednak nie są zależne od specyfiki wykonywanego zabiegu.

Okres rekonwalescencji po zabiegu trwa nawet kilka miesięcy. Przez pierwszy miesiąc po zabiegu pacjent cały czas musi nosić specjalny kombinezon. Czasami okazuje się, że konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Zabieg liposukcji to bez wątpienia szybki sposób na osiągnięcie wymarzonej sylwetki bez zbędnego wysiłku. Warto jednak najpierw spróbować swoich sił w tradycyjnym odchudzaniu, aby nie narażać się na niepotrzebne niebezpieczeństwo a zabieg liposukcji najlepiej traktować jako ostateczność.

Więcej znajdziesz na https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa