Zorganizuj zdrowy weekend dla seniora

Mimo że Dzień Babci i Dziadka już dawno za nami, nic nie stoi na przeszkodzie, by zachęcić naszych seniorów do tego, by udali się na zdrowotny weekend. Tylko dokąd? Mówi się, że ostatnimi czasy popularnymi kierunkami są Bory Tucholskie, z Bydgoszczą i Toruniem na czele. Czemu by tego nie połączyć?

Warto już teraz zadbać o zdrowie naszych dziadków i zaplanować dla nich weekendowy wyjazd, który naładuje im baterie i powoli się odprężyć. Razem z Hanza Pałacem zastanowimy się, w jaki sposób stworzyć niezapomniany weekend w Bydgoszczy, Toruniu i Borach Tucholskich.

Hanza Pałac strefa SPA dla seniora
Hanza Pałac cieszy się różnorodnością zabiegów – również dla seniorów. 

1. Toruń – hotel i SPA

Najlepiej zacząć nasze planowanie od Torunia. To tutaj bowiem najkorzystniej będzie nam zarezerwować odpowiedni hotel w dobrej lokalizacji, w którym nasi seniorzy będą czuli się wyjątkowo.

Warto wybrać obiekt, w którym oprócz idealnej bazy noclegowej odnajdziemy również pyszną kuchnię i strefę SPA, w której babcia i dziadek skorzystają z zabiegów relaksacyjnych. Profesjonaliści zadbają o to, by przywrócić seniorom pełnię sił i witalność.

2. Bydgoszcz – kultura i spacery

Drugim punktem naszego weekendu będą odwiedziny w Bydgoszczy. To tutaj pozwolimy naszym dziadkom na poobcowanie z kulturą, pozwiedzanie i pospacerowanie. A jest co oglądać! W ciągu dnia proponujemy przechadzkę nadbrzeżami Kanału Bydgoskiego oraz odwiedziny w dwóch wybranych muzeach. Wieczór warto poświęcić na wizytę w Operze Nova, która słynie ze wspaniałych przedstawień.

3. Bory Tucholskie – wycieczka poza miasto

Czym byłby weekend zdrowotny bez jednodniowej wycieczki poza miasto? To właśnie w malowniczych lasach tucholskich nasi seniorzy będą mogli w pełni wypocząć, pooddychać świeżym powietrzem, posiedzieć na zielonej trawie, pouprawiać nordic walking, wybrać się nad jezioro czy odwiedzić stadninę koni.

W zależności od pory roku i pogody mogą również nazbierać grzybów. Wycieczka do lasu to dla seniora naprawdę świetna sprawa. Nie tylko jest ciekawa, ale również duchowo odmładzająca.

 babcia i dziadek w stadninie koni seniorzy konie

PODSUMOWANIE

Warto jest zorganizować dla naszych dziadków weekendowy wyjazd. Podczas niego naładują swoje baterie, odpoczną, zyskają dodatkowe siły i poprawi się ich witalność. Szczególnie dobrym rozwiązaniem może być połączenie odwiedzin w trzech miejscach w ciągu trzech dni. Taka różnorodność jest starszym ludziom bardzo potrzebna.